top of page

Nieuwsbrief Juli 2026

  • Foto van schrijver: Commissie d'r Bie
    Commissie d'r Bie
  • 21 uur geleden
  • 7 minuten om te lezen

Algemeen:

Zaterdag 12 september houden we weer onze twee jaarlijkse familiedag voor alle deelnemers, hun familie, vrijwilligers en belangstellenden op de Morelleput te Nieuwvliet. De uitnodiging wordt binnenkort verstuurd. We hopen weer op vele aanmeldingen en een mooie dag!


Vrijwilligersuitje:


Op zaterdag 2 mei waren de vrijwilligers van St. Commissie d’r Bie in Groede voor een gezellige middag met elkaar. Een middag om te horen van elkaars activiteiten. Dankzij onze vrijwilligers is het mogelijk om deze activiteiten te organiseren, zodat iedereen erbij hoort en ook een zwemdiploma kan halen, en ook eens een avondje uit, een middagje knutselen, een vaartocht over de Westerschelde en daarna een terrasje doen, een picknick, een bonte middag, kortom veel verschillende leuke activiteiten.


We hadden zaterdag 2 mei een prachtige zonnige dag, we deden met elkaar De Groese Straatgolf (van Buitengewoon Actief), en een hapje en drankje in het Brouwerslokaal. Er werden volop ervaringen uitgewisseld, gezellig gepraat, iedereen genoot. Kortom een mooie geslaagde, gezellige middag met elkaar.



Zwemmen:

Een prachtig seizoen zwemlessen om op terug te kijken!


Het zwemseizoen zit er weer op en wat hebben we samen veel bereikt! Tijdens de laatste zwemles hebben alle deelnemers een rapport ontvangen met hun vorderingen van het afgelopen jaar. Het is geweldig om te zien hoeveel iedereen heeft geleerd en hoeveel vertrouwen onze zwemmers hebben gekregen in het water.



Ook zijn er weer mooie diploma’s behaald. Op 4 juli hebben Esmee en Kaj hun

A-diploma gehaald. Daarnaast heeft Eran zijn B-diploma behaald. Wat een knappe prestatie! Van harte gefeliciteerd met deze prachtige resultaten! Dit seizoen mochten we in totaal twee A-diploma’s en twee B-diploma’s uitreiken. Daar zijn we ontzettend trots op.


Van de examinatoren van zwembad De Eenhoorn horen we bovendien vaak dat onze zwemmers een goede techniek hebben en netjes zwemmen. Dat is een mooi compliment voor alle zwemmers én trainers!



Deze successen zijn natuurlijk niet alleen te danken aan de inzet van onze deelnemers. Daarom willen we Nicky, Bianca, Willy en Jeroen heel hartelijk bedanken voor hun enthousiasme, geduld en inzet. Dankzij hun betrokkenheid kunnen wij iedere week weer met plezier zwemles geven. Zonder vrijwilligers is dit niet mogelijk.


Wij wensen iedereen een fijne zomer en kijken ernaar uit om vanaf september weer samen te genieten van een nieuw, gezellig en leerzaam zwemseizoen!


Ook interesse in de zwemlessen op maandag of dinsdag of banenzwemmen op woensdag? Neem contact op met Jeroen.


Zwemmen ’t Vrije

De zwemtraining verloopt naar wens. Eenieder traint met met veel plezier wekelijks. We hebben wel een korte onderbreking gehad vanwege een reparatie van de bodem. Nog een paar keer trainen en dan zit het zwemseizoen er al weer op en kunnen we genieten van de vakantie en hopen we eenieder in september weer terug te zien.


Groetjes

Bianca, Marenne, Jeroen en Reggy


Vriendenkring (leeftijd 15/35 jr):

Wat hebben we samen weer een mooi seizoen beleefd! We begonnen het jaar met een van onze favoriete tradities: samen bowlen en daarna gezellig frietjes eten bij Schooneveld in Breskens. Een activiteit waar altijd naar wordt uitgekeken en waar plezier gegarandeerd is.


Daarna stond het carnaval in Aardenburg op het programma. Zoals altijd werden we er

hartelijk ontvangen. Als echte Vippers genoten we van de kleurrijke praalwagens, de muziek en natuurlijk van alle bekende gezichten die voorbijkwamen.


Ook een bezoek aan het Ledeltheater mocht niet ontbreken. Deze keer genoten we van de voorstelling Mooi Volendam. Er werd volop meegezongen en genoten. Het was weer een fantastische avond uit.


Bij GraauwRock for Specials waren we dit jaar met een wat kleinere groep aanwezig. Jammer, want de bewoners die op dat moment op vakantie waren naar de Efteling hebben echt iets gemist. Er traden weer fantastische artiesten op en de sfeer was geweldig.


De afsluiting van het seizoen vond plaats in het dorpshuis van Waterlandkerkje. En wat voor afsluiting! Het werd een echt feest d'r bie. Vrijwilligers en deelnemers verzorgden optredens waarbij de sterren van de hemel werden gezongen. Iedereen deed mee op zijn eigen manier en juist dat maakte het zo bijzonder.

Tijdens het laatste uurtje waren ook de ouders welkom. Vol trots en soms vol verwondering zagen zij hun zoon of dochter schitteren op het podium. Met lekkere cupcakes, hapjes, drankjes en heel veel gezelligheid werd het een middag om met een grote glimlach op terug te kijken.


We kijken met veel plezier terug op alle mooie momenten van het afgelopen seizoen en verheugen onsnu alweer op alles wat het nieuwe seizoen ons gaat brengen!


Janine, Carlo, Danique, Karin, Yvonne, Tilly, Christof, Jeroen, José, Henk, Dominique, Harold, Angelique, Gerard


De Maatjes: (leeftijd 20+)

31-1


We zijn het jaar gestart met een spetterend optreden v.d Zangmerels. Dit was helaas niet op onze nieuwe locatie MFC (naast de Jumbo) maar dagbesteding Burchtkwartier i.v.m assistentie deskundige begeleiding Burchtkwartier ter plaatse. Maar we hebben allen genoten en meegezongen / gedanst met de zangmerels.


28-2


We hebben plaatjesbingo gedaan met onze bingomaster Fred. Er waren leuke prijsjes voor iedereen en hebben lekker gegeten en gedronken die middag. Al met al een gezellige middag.




4-3

Vandaag iedereen met de taxi naar Breskens waar we met de boot heen en weer voeren naar Breskens-Vlissingen. Het was een winderige maar zonnige middag en iedereen genoot van het prachtige uitzicht op de Westerschelde. Na aankomst groepsfoto en te voet naar BAZ om een heerlijke pannenkoek. Iedereen uitgewaaid en voldaan met de taxi weer terug.


11-4


Aangezien we een alternatief moesten hebben i.v.m bonte avond Zwin College hebben we een spelletjes middag georganiseerd op de Burcht. Er werd gesjoeld-4 op een rij- gekegeld enz onder het genot van iets lekkers.





30-5

Vandaag was het echt feest een client werd 40 jaar en ouders hadden Jacco Ricardo besteld voor dit te vieren. Iedereen vond het fantastisch en danste of keek vrolijk mee naar de favoriete artiest van iedereen die middag.


27-6

We hadden een wandeling rond de wallen van Sluis op het programma staan, maar door code rood die dag hebben we dit helaas wederom als vorig jaar moeten annuleren.

Maar we hopen deze zeker in te halen.


Instuif West:


JANUARI

Thema Nieuwjaarsborrel en Vogelvoer

Een nieuw jaar, een frisse start van een Instuifjaar met leuke activiteiten voor onze deelnemers die gesteld zijn op wat rustigere activiteiten, gezelligheid en persoonlijke aandacht onder leiding van een vaste groep enthousiaste vrijwilligers.

De Nieuwjaarsbubbels smaakte iedereen prima. Na met elkaar bijgepraat te hebben over de afgelopen Feestdagen, zijn we aan de slag gegaan voor de vogels. Er zijn vele smakelijke vetbollen gemaakt met heel veel vogelzaad erin. Smullen maar.


FEBRUARI

Thema Carnaval

Live muziek met onze vrijwilliger Cees Jan, de één meer uitgedost dan de ander, dansen, zingen en natuurlijk wat lekkers, zijn de vaste ingrediënten van een geslaagd Carnavalsfeestje.


MAART

Thema Pasen


Na de gebruikelijke koffie en thee met wat lekkers ronde, is iedereen voortvarend aan de slag gegaan met papier maché dat uiteindelijk prachtige schilderijtjes werden in de vorm van een vrolijk paasei. Een ieder was trots op zijn/haar resultaat.




APRIL

Thema Filmmiddag

Onze thuisbioscoop stond er weer helemaal klaar voor. Groot scherm, filmprojector

startklaar, stoelen opgesteld, alle lichten uit en de gordijnen dicht en met een grote beker popcorn in de hand, kon de film beginnen. Een voorstelling in het teken van Koningsdag. Een geslaagde middag.


MEI

Thema Bruin café

De ruimte was omgetoverd in een bruin café. Gezellige opstelling van tafels en stoelen, verschillend aanbod in spelletjes. Vooral de nostalgische “paardencross” was een succes. Ook werd er enthousiast domino gespeeld en memory. Voor ieder wat wils was er iets te doen. Natuurlijk ontbraken de drankjes en hapjes niet. Volop plezier was het deze middag vooral door de live muziek, weer gespeeld en verzorgd door onze vrijwilliger Cees Jan. Als extra is er door de deelnemers een persoonlijke hartjesslinger gemaakt voor de aanstaande bruid in ons vrijwilligersgroepje.


JUNI

Thema Zomerspel

Alweer de laatste zomerse Instuif voor de zomerstop en wat was die weer leuk. Natuurlijk was er koffie en thee bij ontvangst met een heerlijk stuk cakerol van sponsor Lidl en volop koel water vanwege de hoge temperatuur.

Zowel binnen als buiten in het parkje bij de kerk, hebben de deelnemers zich vermaakt met allerhande spelletjes. De bonus van de dag was, toen er uit de kerk plots een bruidspaar tevoorschijn kwam dat door vele deelnemers werd bewonderd. De frisse fruitsalade smaakte naar meer deze mooie dag.


Wij, Carolien, Cees Jan, Eline, Els, Marian, Marianne en Els wensen u allen

een mooie zomer toe en we zien elkaar weer graag in september.


Ter info :


Sportfonds

Het sportfonds creëert sportkansen voor kinderen tussen de 4 en 18 jaar die om financiële redenen niet aan sportactiviteiten mee kunnen doen. Om in aanmerking te komen voor een bijdrage moet er voldaan worden aan criteria die door te gemeente zijn opgesteld. De aanvraag moet door een intermediair gedaan worden, bv een leerkracht, huisarts, gezinscoach. Meer informatie kunt u vinden op de website; www.jeugdsportfonds.nl


Golf de Brugse Vaart

Op zaterdag 26 september van 14 uur tot 16 uur zijn we weer welkom op golfclub de Brugse vaart voor alle deelnemers tot 35 jaar. Voor een ritje met de golfkarretjes, het golfen natuurlijk en de befaamde pannenkoek als afsluiting. De uitnodiging wordt nog verstuurd. U kunt zich dan aanmelden bij Nathalie.


Sinterklaas

Woensdagmiddag 25 november wil Sinterklaas en zijn Pieten ons weer verrassen met een bezoekje. De uitnodiging volgt t.z.t. Noteer alvast de datum!


Sponsoringoverzicht 2026


Gemeente Sluis Kerstpakketten actie € 1.650,--

Burgerlijke Godshuizen € 1.000,--

Oosterbaan Real Estate BV € 1.000,--

Diaconie PG De Westhoek €121,20

Vrije Evangelische Gemeente collecte € 463,80

Doopsgezinde gemeente Aardenburg collecte € 40,20

Lidl, sponsering boodschappen alle activiteiten

St. Kinderopvang Zeeuws Vlaanderen, beschikbaar stellen BSO Lokaal Oostburg

Gemeente Sluis subsidie € 4.500,--

Bakkerij Willemsen, cupcakes voor Vriendenkring

Appelaere, diverse sappen bij Feest d’r Bie

Diaconie PKN De Verbinding collecte € 546,80

Gift verjaardag M de Sutter € 195,--

Haringfeesten Breskens, veiling 2e vaatje € 2.500,--

Sponsors hartelijk dank voor jullie bijdrage!!!


We wensen u allen een fijne en zonnige zomer toe!


Opmerkingen


NL 43 RABO 0101 2379 87

Privacybeleid

Musical Notes, crowd, friends, soccer, horseback riding and swimming icon created by Icons8

©2020 by Commissie d'r Bie. Proudly created with Wix.com

bottom of page